Konstrukce dřevodomku

Dřevěný skelet stěnových, stropních i střešních panelů je vyroben z kvalitního dřeva. Proti plísním a hnilobě se chemicky impregnuje. Pro spojení jednotlivých dílů se používají spojovací prostředky v zinkové povrchové úpravě. Obkládá se  třískovými deskami OSB (minimální tl.15mm), sádrokartónem, eventuálně dalšími velkoplošnými materiály, které splňují přísná měřítka evropských norem. Vnitřní výplň dutin v panelu je provedena tepelnou izolací na bázi skelných nebo čedičových vláken. Je tedy absolutně nehořlavá a zvukoizolační. Též opláštění v kombinaci s obvodovým kontaktním fasádním systémem zvyšuje termoizolační,akustické a protipožární vlastnosti sendvičových stěn.

Střešní konstrukce

Krov na dřevostavbě RD bývá klasický – vaznicový. Navrhuje se s možností vestavby obytného podkroví.

Stropní konstrukce

Stropy v dřevostavbě navrhujeme dřevěné. Podle druhu výstavby většinou trámové. Stropy dostatečně dimenzujem oproti flexibilnímu pohybu a pevnosti.

Výstavba rodinného domu doposud představovala nejen radost, ale i mnoho starostí s vyřízením všech formalit obíhání úřadů kvůli územnímu rozhodnutí, stavebnímu povolení, projektu osazení do terénu, následně kvůli řadě podkladů pro kolaudaci atd.

Spousta ztraceného času.!!!!

Nyní všechny tyto starosti můžete hodit za hlavu.Rádi využijem svých zkušeností s komunikací s úřady tak, abyste se mohli z nového domu těšit co nejdříve.
V zahraničí jsou dřevostavby dlouhodobě velmi populární, v posledních letech ale zájem o ně výrazně roste i v republice. Moderní dřevěné domky splňují všechny požadavky na moderní bydlení. Jsou lehké a přitom velmi odolné, jejich předností je trvanlivost, nevznikají praskliny a neškodí jim ani agresivní kyselé prostředí. Dřevěné domky jsou navíc ekologicky a zdravotně nezávadné – jejich výroba nezatěžuje životní prostředí.